pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Obrázek RADIO 1, The Voidz - All the Same
RADIO 1
The Voidz - All the Same

Radio 1 je svým programem ojedinělá soukromá rozhlasová stanice nejen v Praze, ale i v celé České republice.

Mapujeme velké spektrum hudby, kterou posluchači nemohou slyšet na žádném jiném radiu. V programu se unikátním způsobem podařilo skloubit na jedné straně nahrávky kytarové a na straně druhé elektronické.

Nedílnou součástí filozofie Radia 1 je zejména živý kontakt s posluchači po celý den, stálý kulturní přehled o akcích v Praze i okolí, což dokazuje jak velké množství živých rozhovorů, tak například pravidelný Kulturní servis a okamžité zařazování nových nahrávek s akcentem na domácí tvorbu interpretů, kteří nabízejí neotřelé hudební postupy.

Po dobu své existence prošlo Radio 1 určitým vývojem od počátečního převážně rockového nezávislého rádia až k současnému obsažení velkého množství hudebních stylů.

Radio 1 se nezaměřuje pouze na import muziky ze zahraničí (oblíbená čtvrteční Hitparáda Radia 1), ale dává ve vysílání značný prostor domácím interpretům. Dokladem může být např. úterní československá hitparáda Velká sedma a pravidelný čtvrteční pořad Inclubátor, který představuje začínající domácí muzikanty a jejich demo snímky. K nedělnímu večeru také neodmyslitelně patří Novinky na alternativní scéně, Intro a Seance. Součást vysílání tvoří i přímé přenosy našich i zahraničních kapel a záznamy vystoupení v rámci pořadu Radio 1 On Stage.

Z okrajovějších žánrů vysílají vlny R1 také blues Blue Train nebo Jazz a Fusion hodinka. V nabídce vysílání je již zmiňované mluvené slovo také v podobě filmových novinek Odvážné palce, který nabízí k poslechu i filmové soundtracky, dále cestovatelský Ešus, Knižní servis s novinkami, diskuzní pořad se zajímavými hosty mnoha oborů Zátiší a samozřejmě Kulturní servis.