pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Obrázek Polední koncert, Na konci sklizně II. Podzimní zahrady a…
Polední koncert
Na konci sklizně II. Podzimní zahrady a…

 • 12:05
  (84 min)
  Polední koncert
  Na konci sklizně II. Podzimní zahrady a listopadové lesy. Hraje Gidon Kremer (housle) a Kremerata Baltica, ansámbl La Serenissima řídí Adrian Chandler. Zazní Podzim Ástora Piazzolly a Antonia Vivaldiho, Autumn Gardens Einojuhaniho Rautavaary a Houslový koncert č. 2 Philipa Glasse. Uvádí Michaela Vostřelová.
 • 13:30
  (30 min)
  Povídka
  Božena Němcová: Sestry. Připravil Ivan Němec. Účinkují Ivana Valešová, Jan Fiala a Eva Řehořová. Režie Eva Řehořová (30 min)
 • 14:00
  (150 min)
  Mozaika
  Kulturní zpravodajství a publicistika. Moderuje Jana Kozubková. Aktuality dne, hosté ve studiu, reportáže, kritické glosy, knižní novinky, architektura, památky. Výběr hudby zahrnuje i jazz a elektroniku. Zprávy: 14.00, 15.00, 16.00 hodin. e-mail: mozaika@rozhlas.cz
 • 14:50
  (5 min)
  BáSnění
  Poezie na každý den. Inspirativní texty čtou a komentují inspirativní lidé.
 • 16:30
  (29 min)
  Akcent
  Představitelé hrdinů, které známe z akčních hollywoodských filmů, stárnou. Potvrzuje to i čtvrtý díl thrilleru Expedanbles: Postradatelní, který vstoupil do českých kin. Sylvester Stallone, Keanu Reeves, Vin Diesel, Harrison Ford, Tom Cruise, Jason Statham, Liam Neeson, Denzel Washington... Kdo je nahradí? Mají mladší herci zájem o takové role? Saša Michailidis se ptá Daniela Zemana a Kamila Fily.
 • 17:00
  (2 min)
  Zprávy
 • 17:02
  (55 min)
  ArtCafé
  S bratry Neuwerthovými o Tata bojs i novince Kafka bandu. Dušana a Tomáš Neuwerthovi spojují v současné době především kapely Kafka Band a Tata Bojs. Láska k hudbě a její tvorba je s nimi už od dětství, až si člověk klade otázku, jestli se doma v pokoji přeli o auta nebo mikrofony. O začátcích, zásadním kopřivnickém klubu Nora i aktuálních počinech si do Art Café přišli povídat s Davidem Pomahačem. E-mail: artcafe@rozhlas.cz.
 • 18:00
  (29 min)
  Jazzový podvečer
  Nejen blues, ale i to, co z něho pramení ve výběru předního českého zpěváka a hráče na foukací harmoniku. Každé úterý uvádí Ondřej Konrád.
 • 18:30
  (30 min)
  Četba na pokračování
  Elsa Morante: Arturův ostrov (18/20). V románu italské prozaičky a básnířky se vypráví o složitém dospívání čtrnáctiletého chlapce na rodném ostrově v Neapolském zálivu. Z překladu Alice Flemrové připravil Petr Turek. Účinkuje Lukáš Hlavica. Režie Izabela Schenková. (prem.)
 • 19:00
  (59 min)
  Sedmé nebe
  s Milanem Caisem. Osobnosti české hudební scény vybírají a komentují hudbu svého srdce.
 • 20:00
  (60 min)
  Večerní drama
  Mark O'Rowe: Terminus. Tři bezejmenné postavy v Dublinu, tři monology o samotě, lásce, smrti a naději. Přeložila Ester Žantovská. Rozhlasová úprava a dramaturgie Kateřina Rathouská. Hudba Ian Mikyska. Režie Aleš Vrzák. Osoby a obsazení: žena A (Magdaléna Borová), žena B (Vanda Hybnerová) a muž C (Jan Dolanský). Natočeno v roce 2015 (59 min).
 • 21:00
  (14 min)
  Béla Bartók: Maďarské obrázky
  Hraje Symfonický orchestr Maďarského rozhlasu a televize, řídí Miklós Erdélyi.
 • 21:15
  (104 min)
  Akademie
  To mě naučil rozhlas. Reprízu komponovaného pořadu z roku 2013 uvádíme k letošnímu 110. výročí narození a 30. výročí úmrtí dirigenta Františka Jílka. Připravil Jan Hlaváč.
 • 23:00
  (30 min)
  Četba s hvězdičkou
  Martin Skořepa: Rituál Turínského koně (4/9). Bez patosu a sebelítosti líčí autor (čerstvě odoperovaný onkologický pacient) v působivém autobiografickém debutu soužití s matkou trpící Alzheimerovou chorobou. Dramaturgie Petra Hynčíková. V režii Radima Nejedlého účinkuje Jan Kolařík. (Brno, prem.)
 • 23:30
  (30 min)
  Jazzový podvečer
  Repríza z 18.00 hodin.