pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Obrázek Mozaika, Kulturní zpravodajství a publicistika. 14 - 15 h…
Mozaika
Kulturní zpravodajství a publicistika. 14 - 15 h…

 • 14:00
  (150 min)
  Mozaika
  Kulturní zpravodajství a publicistika. 14 - 15 h Barbora Tellinger / TELLINGER & FRESK 15 - 16 h 15:08 D. Kopečková / premiéra Don Juan / Divadlo Kolowrat - P. Bergmannová / Osud zmizelého / Divadlo Šumperk 16 - 17 h N. Kubínková / Kdo je tady ředitel? / Východočeské divadlo Pardubice. Moderuje Daniela Čermáková.
 • 14:30
  (15 min)
  Momenty
  Jiří Stivín. "Improvizace je fantazie, která se nesmí zatratit. Často se tak děje notama a drilem," říká Jiří Stivín. Hudebník a významný multiinstrumentalista vypráví o své cestě k hudbě, o tom, že jeho generace byla zvyklá víc poslouchat než vidět a zmiňuje se také o svých nástrojích, které má rád kolem sebe.
 • 14:50
  (5 min)
  BáSnění
  Poezie na každý den. Inspirativní texty čtou a komentují inspirativní lidé.
 • 16:30
  (29 min)
  Akcent
  Kulturní dům Eden i nedaleký Chemapol na Praze 10 půjdou k zemi. Z továrny Koh-i-noor bude rezidenční čtvrť, byty budou i místo společenského domu a hotelu Mars, navíc se možná bude rekonstruovat radnice... Velký pražský obvod se mění jak architektonicky, tak urbanisticky. Budou to změny k lepšímu? Saša Michailidis se ptá Jiřího Zákostelného a Jakuba Heidlera.
 • 17:00
  (2 min)
  Zprávy
 • 17:02
  (55 min)
  ArtCafé
  Filmová hudba. Do ArtCafé zavítají hudební skladatelé nominovaní na Českého lva v kategorii Nejlepší hudba. Odnese si ocenění Jan Šléška za Bod obnovy, Karel Havlíček za Bratry nebo nominaci promění filmy Citlivý člověk, Tancuj Matyldo či Úsvit? Jak vzniká hudba pro krátké i celovečerní filmy probere se svými hosty David Pomahač. E-mail: artcafe@rozhlas.cz
 • 18:00
  (29 min)
  Jazzový podvečer
  O všem novém nejen v jazzu. Pro každého, kdo nepřestává hledat a chce zůstat "up to date", stejně jako autor pořadu, jenž flámoval s Quincym Jonesem. Každé pondělí uvádí David Brada.
 • 18:30
  (30 min)
  Četba na pokračování
  Vladislav Vančura: Marketa Lazarová (8/12). Baladický příběh je zasazen do světa dávných středověkých výprav loupeživého rytířstva, v němž láska, nenávist, krutost, vášně i vznešené ideály si uchovávají svou sílu i prudkou živelnost. Připravila a režii má Markéta Jahodová. Účinkuje Lukáš Hlavica. Natočeno v roce 2018 (27 min).
 • 19:00
  (59 min)
  Sedmé nebe
  se Sárou Vondráškovou. Osobnosti české hudební scény vybírají a komentují hudbu svého srdce.
 • 20:00
  (119 min)
  Koncert SOČR
  Symfonická a operní díla Bedřicha Smetany v současných i archivních nahrávkách rozhlasových symfoniků. Připravil a uvádí Ondřej Scholtz.
 • 22:00
  (59 min)
  Souzvuk
  Fernando Pessoa: Kniha neklidu. Slavná fragmentární kniha lisabonského samotáře, jednoho z nejvýznamnějších portugalských spisovatelů. Z překladu Pavly Lidmilové vybrala a komentářem opatřila Šárka Grauová. Účinkují Martin Myšička a Šárka Grauová. Režie Miroslav Buriánek. Natočeno v roce 2020 (51 min).
 • 23:00
  (30 min)
  Četba s hvězdičkou
  Radka Denemarková: A já pořád kdo to tluče (1/5). Minulost a úzkosti nesvlékneme jako kostým. Groteskně napínavý příběh jedné vraždy v divadelním prostředí. Pro rozhlas připravila Jarmila Skočdopolová, režie Miroslav Zelinský. Účinkuje Gabriela Mikulková. Natočeno v roce 2005.
 • 23:30
  (30 min)
  Jazzový podvečer
  Repríza z 18.00 hodin.