pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Obrázek Partitury, Ostrava plus. Z MHF Leoše Janáčka 2019. F. X.…
Partitury
Ostrava plus. Z MHF Leoše Janáčka 2019. F. X.…

 • 06:00
  (119 min)
  Partitury
  Ostrava plus. Z MHF Leoše Janáčka 2019. F. X. Richter: Super flumina Babylonis (40min). V kostele sv. Valentina v Příboře účinkují Pavla Radostová, Markéta Böhmová, Kamila Mazalová, Piotr Olech, Jakub Kubín a J. M. Procházka, Czech Ensemble Baroque & Choir vede Roman Válek - Sergej Rachmaninov: Six Poems op. 38 (14min). Petr Nekoranec (tenor), William Kelley (klavír) - Ennio Moricone: Gabrielův hoboj (3min). Hraje Vilém Veverka a Lisztův komorní orchestr. Ze světa. Franz Lehár: árie Hanny z operety Veselá vdova (5min). Zpívá Karita Mattila, London Philharmonic Orchestra řídí Yutaka Sado - Sergej Rachmaninov: Variace na Corelliho téma, op. 42 (20min). Na klavír hraje Lukáš Vondráček - Béla Bartók: Houslový koncert č. 2 B dur, Andante Tranquillo (10min). Na housle hraje Valdis Zarinš, Lotyšský národní orchestr diriguje Vassily Sinaisky - Claude Debussy: Sonáta pro flétnu, violu a harfu, L. 137 (18min). Hrají: Emmanuel Pahud (flétna), Gerard Caussé (viola), Marie-Pierre Langlamet(harfa). (Ostrava)
 • 08:00
  (30 min)
  Spirituála
  Duchovní Evropa. S Martinem C. Putnou procházíme spletitými duchovními dějinami Evropy napříč národy i náboženskými konfesemi. O farářích v norské kultuře.
 • 08:30
  (30 min)
  Spirituála
  Ke kořenům. S Petrem Vaďurou a jeho hosty hledáme v Bibli a křesťanské tradici odpovědi na smysl našeho jednání v soukromém i veřejném životě. Umění.
 • 09:00
  (59 min)
  Bohoslužba
  Přímý přenos bohoslužby Církve adventistů sedmého dne z modlitebny v Praze na Vinohradech.
 • 10:00
  (59 min)
  Duchovní hudba
  H. I. F. Biber: Missa Salisburgensis. Zpívají členové souboru Gabrieli Consort hrají Gabrieli Players a Musica Antiqua Köln. Řídí Paul McCreesh. Připravila Alena Maršíková Michálková.
 • 11:00
  (60 min)
  Radioseriál
  Jaroslav Tafel: Skvělé vyhlídky - (5/8) Dramatické variace na dickensovský motiv. Životní příběh sirotka Pipa. . Průvodní slovo Vladimír Fišer. Dramaturg Josef Hlavnička. Režie Josef Henke. Osoby a obsazení: Pip (Karel Höger), advokát Jaggers (Ladislav Boháč), kovář Joe (Vilém Besser), Biddy (Jaroslava Pokorná), strýček Pumblechook (Zdeněk Dítě), Herbert (Jaroslav Kepka), slečna Havishamová (Blanka Waleská), Estella (Milena Dvorská), galejník Magwitch (Felix le Breux), Sackville (Svatopluk Beneš) a Bentley Drummle (Petr Haničinec). Natočeno v roce 1971 (55 min).
 • 12:00
  (5 min)
  Polední zvony
  Z věže kostela sv. Anny v Libínském Sedle, zvon odlitý v r. 1525 Bartolomějem z Nového Města Pražského Připravil Radek Rejšek. (repr. 8.6. v 0.02)
 • 12:05
  (15 min)
  Svět poezie
  Petr Král: Den. Autorské listování ve stejnojmenné sbírce českého básníka, překladatele a esejisty, doprovázené vlastními komentáři. Režie Aleš Vrzák (13 min). (2012)
 • 12:20
  (69 min)
  Polední koncert
  Dvořák & Martinů - Hrůša & Kahánek. Album, které v květnu získalo prestižní ocenění BBC Music Magazine jako nejlepší koncertní nahrávka roku 2019. Antonín Dvořák: Koncert pro klavír a orchestr g moll B 63 op. 33. - Bohuslav Martinů: Koncert pro klavír a orchestr č. 4 H 358 Inkantace. Hrají Ivo Kahánek (klavír) a Bamberger Symphoniker, řídí Jakub Hrůša. Připravila Kristýna Šrámková.
 • 13:30
  (29 min)
  Povídka
  O. Henry: Toniččiny rudé růže. Povídku amerického spisovatele přeložili Luba a Rudolf Pellarovi. Účinkuje Bořivoj Navrátil. V roce 1987 natočil režisér Michal Pavlík. (26 min). (repr. ve 23.00)
 • 14:00
  (59 min)
  Krásné hlasy
  Spletitým světem primadon, veselých subret, lyrických i hrdinných tenorů, temných altů, intrikánských barytonů a zvučných basů vás provede Ivan Ruml. V pořadu, který připravil Ondřej Šrámek, zpívají Ingwar Wixell, Kirsten Flagstad, Karita Mattila, Matti Salminen a další.
 • 15:00
  (55 min)
  Hra pro pamětníky
  William Faulkner: Danny je hodnej chlapec Nad kolika špatnostmi je člověk ochoten přivřít oči, aby si uchoval iluze o svých nejbližších? Dva tuláci v mrazivém New Yorku roku 1930 v podání Vladimíra Šmerala a Petra Haničince. Povídku amerického spisovatele pro rozhlas zdramatizoval a režijně nastudoval Josef Červinka. Dramaturg Josef Hlavnička. Osoby a obsazení: Stařec (Vladimír Šmeral), Mladík (Petr Haničinec), Matka (Jaroslava Drmlová), Pan Pinckski (Ivo Gübel), Paní Zilichová (Hana Kreihanslová), Danny (Jan Schánilec) a Advokát (Zdeněk Martínek) a další. Natočeno v roce 1970 (52 min).
 • 15:55
  (34 min)
  Aaron Copland: Billy the Kid. Balet.
  Hraje Detroit Symphony Orchestra, řídí Leonard Slatkin. Album nominované na cenu Grammy za rok 2019.
 • 16:30
  (29 min)
  Pasáže
  Písně se slovy i bez. Inspirace básněním v dílech Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Franze Schuberta ad. Připravila Dita Hradecká.
 • 17:00
  (59 min)
  Vizitka
  Seznamte se s lidmi, kteří žijí (s) kulturou. Host: Luboš Plný. Jako malý kluk chtěl být úspěšným umělcem, jako dospělý to ale nejprve dotáhl na úspěšného modela na Akademii výtvarných umění v Praze. Teprve potom se díky své autenticitě, píli a neobvyklému zpracování témat jako je čas a tělesnost vypracoval do špičky tuzemské umělecké scény. Hostem Markéty Kaňkové bude ve Vizitce výtvarník Luboš Plný, jehož výstavu Corpus Humanum nyní nabízí Muzeum umění a designu Benešov.
 • 18:00
  (29 min)
  Jazzový podvečer
  Osobité české hudebnice a jejich úhel poslechu. Tuto neděli uvádí Beata Hlavenková. Repríza z 19. 3. 2019.
 • 18:30
  (30 min)
  Četba na pokračování
  Stephen Crane: Rudý odznak odvahy (7/10) Dramatizovaná četba na pokračování ze základního románu moderní americké literatury. Psychologický portrét mladého chlapce, který prochází svým prvním bojovým střetnutím ve válce Severu proti Jihu. Z překladu Jiřího Valji pro rozhlas upravil Vladimír Zajíc. Účinkují Radim Vašinka, Jiří Ornest, Jiří Kalužný, Josef Vrána a Tomáš Lněnička. V roce 2000 natočil v Hradci Králové režisér Pavel Krejčí (24 min).
 • 19:00
  (59 min)
  Sedmé nebe
  s Vladimírem Franzem. Béla Bartók - rozum, cit a barva. Osobnosti české hudební scény vybírají a komentují hudbu svého srdce. Repríza ze 7. 4. 2019.
 • 20:00
  (119 min)
  Koncert bez hranic
  Nick Cave & The Bad Seeds. Záznam koncertu v berlínském Admiralpalast 13. února 2013. Armaos Rastani Duo v záznamu vystoupení na Rudolstadt Festivalu 6. července 2018. Připravil a uvádí Zdeněk Přidal. Pořad vysíláme v rámci Mezinárodní rozhlasové výměny.
 • 22:00
  (59 min)
  Futurissimo
  Islandští soudobí skladatelé I Haflioi Hallgrímsson: Sónhenda LXXVIII (výběr) (2 min). - Haukur Tómasson: Piano Concerto No. 2 (17 min). - Haflioi Hallgrímsson:Your Image (10 min). - Anna Thorvaldsdóttir: Aequilibria (12 min). Připravil a uvádí Jiří Slabihoudek.
 • 23:00
  (30 min)
  Povídka
  Repríza z 13.30 hodin.
 • 23:30
  (30 min)
  Jazzový podvečer
  Repríza z 18.00 hodin.