pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Obrázek Jazzový podvečer, Soul, r'n'b, gospel, hip-hop, jazz a vše, čím žije…
Jazzový podvečer
Soul, r'n'b, gospel, hip-hop, jazz a vše, čím žije…

 • 18:00
  (29 min)
  Jazzový podvečer
  Soul, r'n'b, gospel, hip-hop, jazz a vše, čím žije v New Yorku i na svých cestách nejúspěšnější český jazzový klávesista. Každý pátek uvádí Ondřej Pivec.
 • 18:30
  (30 min)
  Četba na pokračování
  Georges Darien: Zloděj (6/14). Četba na pokračování z románu francouzského spisovatele anarchistického zaměření, který svou knihu z roku 1897 vnímal jako "vehementní a hrdý protest Svobody a Krásy proti Ošklivosti a Otroctví". Z překladu Jiřího Pechara připravil a čte Pavel Soukup. Režie Vlado Rusko. (prem.)
 • 19:00
  (59 min)
  Sedmé nebe
  s Petrem Dorůžkou. Osobnosti české hudební scény vybírají a komentují hudbu svého srdce.
 • 20:00
  (90 min)
  Koncert klasika
  Ukrajinský symfonik Boris Ljatošinskij. Na programu: Symfonie č. 3 h moll, op. 50, Mír zvítězí nad válkou. - Symfonie č. 5 C dur, op. 67, Slovanská. Hraje Ukrajinský národní symfonický orchestr, řídí Vladimír Sirenko. Z nabídky Evropské vysílací unie připravila a uvádí Dagmar Henžlíková.
 • 21:30
  (29 min)
  Kyjevští sólisté hrají ukrajinskou hudbu klasicismu
  Záznam provedení z prosince 2021 v kostele Sv. Andreje v Kyjevě. Na programu: Maxim Berezovskij: Sinfonia in G. - Sinfonia in C. Hrají Kyjevští komorní sólisté, řídí Kirill Karabits. Z nabídky Evropské vysílací unie připravila a uvádí Dagmar Henžlíková.
 • 22:00
  (59 min)
  Rádio Dada
  Vyvážená revue Ondřeje Cihláře. Volná rozhlasová disciplína na pomezí talk show a stand-up s přesahem k rozhlasové hře. Autorská hodina, kde nic není nemožné.
 • 23:00
  (30 min)
  Četba s hvězdičkou
  Václav Bauman: Paci, paci, pacičky (7/10). Hořce humorná intimní výpověď o zrání a coming-outu v období normalizace: jak porozumět vlastní touze a přežít teror despotického otce stalinisty. Připravila Petra Hynčíková. V režii Radima Nejedlého účinkuje Aleš Slanina. (Brno, premiéra)
 • 23:30
  (30 min)
  Jazzový podvečer
  Repríza z 18.00 hodin.