pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Obrázek Koncert bez hranic, Dvojhodinovka zcela naplňující název tohoto…
Koncert bez hranic
Dvojhodinovka zcela naplňující název tohoto…

 • 20:00
  (119 min)
  Koncert bez hranic
  Dvojhodinovka zcela naplňující název tohoto pořadu. Dva koncerty, které překračují hranic žánrové i časové. Popová hvězda, zpěvák britpopových Pulp Jarvis Cocker zazpívá své nejoblíbenější francouzské šansony. Záznam pochází z loňského Days Off festivalu, který proběhl v Paříži. Rakouský slepý akordeonista Otto Lechner, známý především na avantgardní nebo jazzové scéně, zase představí ve své úpravě rockový milník, album Dark Side Of The Moon. Tento zážitek byl zachycen na loňském festivalu Glatt & Verkehrt. Připravil a uvádí Aleš Opekar. Pořad vysíláme v rámci mezinárodní rozhlasové výměny.
 • 22:00
  (59 min)
  Futurissimo
  Smích racka v matrixu velkoměsta, samota v Berlíně a doznívající Bachova partita. Hudbu, kterou složili Ondřej Štochl, Mark Andre a Clara Iannotta, k sobě váže navrstvený zvuk jako vnitřní odraz komplikovaného vnějšího světa. Čech, Francouz a Italka nacházejí společnou řeč díky Orchestru Berg, který jejich skladby uvedl a natočil v českých premiérách. Připravuje Boris Klepal.
 • 23:00
  (30 min)
  Četba s hvězdičkou
  Mircea Eliade: Slečna Kristýna (10/10). Fantastická novela rumunského spisovatele (1907-1986) s upírským tématem. Z překladu Jiřího Našince připravila Alena Blažejovská. Účinkují Jiří Tomek, Markéta Sedláčková, Igor Bareš, Zdeněk Bureš, Tomáš Sagher, Jiří Pištěk, Olga Hegerová a Ivana Valešová. Režie Jaromír Ostrý (30 min). (Brno, 1996)
 • 23:30
  (30 min)
  Jazzový podvečer
  Repríza z 18.00 hodin.