pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Obrázek ArtCafé, Letos v květnu uplynulo 55 let od zvolení Allena…
ArtCafé
Letos v květnu uplynulo 55 let od zvolení Allena…

 • 17:02
  (57 min)
  ArtCafé
  Letos v květnu uplynulo 55 let od zvolení Allena Ginsberga králem pražského Majálesu. Ginsbergovy hudební stopy a vliv na tvorbu Patti Smith, Toma Waitse a dalších představuje v hudebním dílu ArtCafé Eliška Vidomus.
 • 18:00
  (29 min)
  Jazzový podvečer
  Aaron Parks, Ambrose Akinmusire a jejich novinky plus jedno roztomilé argentinsko-rakouské album s Davidem Helbockem vydané po deseti letech. DJing dramaturga všech jazzových řad stanice Vltava, zapřisáhlého modernisty věřícího v recyklaci zdrojů hudebních i jiných. Každý čtvrtek uvádí Václav Vraný.
 • 18:30
  (30 min)
  Četba na pokračování
  John Wyndham: Den trifidů (7/15). Svět mění pravidla. Četba na pokračování. Z překladu Jaroslava Kořána připravila Eva Lenartová. Hudba Nikos Engonidis. Účinkuje Norbert Lichý. Režie Tomáš Soldán. (Ostrava)
 • 19:00
  (59 min)
  Vizitka
  Seznamte se s lidmi, kteří žijí (s) kulturou. Repríza z 10.00 hodin.
 • 20:00
  (59 min)
  Radiodokument
  Alena Blažejovská: Barikáda z knih. Barikáda z knih byla vytvořena na Karolově mostě jako protestní akt tzv. DPHráze. Psal se rok 2011, ale téma podpory knižního trhu, nakladatelů i čtenářů je opět velmi aktuální.
 • 21:00
  (119 min)
  Koncert jazz
  Červenec na Severu. The Knower & Norrbotten Big Band (USA, Švédsko). Členové losangeleské kapely the Knower, zpěvačka Genevieve Artadi a multiinstrumentalista Louis Cole, na sebe před časem upozornili po domácku natočenými orchestrálními videi s předními americkými jazzmany. Záznam jejich koncertu se švédským Norbotten Big Bandem je volným pokračováním tohoto projektu, který se uskutečnil na severu Švédska ve městě Lulea 23. listopadu 2019. Připravil a uvádí Václav Vraný. Pořad vysíláme v rámci Mezinárodní rozhlasové výměny.
 • 23:00
  (30 min)
  Povídka
  Repríza z 13.30 hodin.
 • 23:30
  (30 min)
  Jazzový podvečer
  Repríza z 18.00 hodin.