pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Obrázek Jazzový podvečer, Sladké je žít. Jazz doprovází poezii, poezie…
Jazzový podvečer
Sladké je žít. Jazz doprovází poezii, poezie…

 • 18:00
  (29 min)
  Jazzový podvečer
  Sladké je žít. Jazz doprovází poezii, poezie doprovází jazz. Méně známá blues Josefa Kainara recitují Tomáš Töpfer a Jiří Kvasnička. Hraje orchestr Duka Ellingtona řízený Mercerem Ellingtonem. Hudbu vybral Daniel Dobiáš. Režie Markéta Jahodová (29 min).
 • 18:30
  (30 min)
  Četba na pokračování
  Martin Reiner: Básník (2/15). Z románu o Ivanu Blatném vybral a pro rozhlas upravil Ludvík Němec. V režii Zdeňka Kozáka čte Vladimír Krátký. Natočeno v roce 2016 (25 min). (Brno)
 • 19:00
  (60 min)
  Reflexe: Opera!
  Příběh Její pastorkyně. O Janáčkově opeře hovoříme s muzikologem Jiřím Zahrádkou. Připravila a uvádí Simona Kostrhunová.
 • 20:00
  (164 min)
  Operní večer
  Leoš Janáček: Její pastorkyňa. Opera o třech dějstvích podle dramatu Gabriely Preissové. Nahrávka Československého rozhlasu Brno z roku 1953, kterou v těchto dnech vydává na CD vydavatelství Radioservis. V hlavních rolích: Soňa Červená, Antonín Jurečka, Jaroslav Ullrych, Marie Steinerová, Libuše Domanínská, Vlastimil Šíma, Rudolf Asmus a další. Dále zpívá Sbor Státního divadla v Brně se sbormistrem Benediktem Volaufem, Symfonický orchestr Čs. rozhlasu v Brně řídí Břetislav Bakala. V pořadu spoluúčinkuje Vojtěch Babka, připravil Zbyněk Brabec.
 • 22:45
  (14 min)
  Svět poezie
  Miroslav Olšovský: Do slov ještě nevyřčených. Z poezie současného českého básníka vybral a úvodním slovem opatřil Vratislav Färber. (2019)
 • 23:00
  (60 min)
  Svět jiné hudby
  Hudba na pomezí Petra Dorůžky.