pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Obrázek THE LEFT OUTSIDES, Clothed In Ivy Obscured By Dust
THE LEFT OUTSIDES
Clothed In Ivy Obscured By Dust

 • 11:00
  (240 min)
  On Air s Jardou Petříkem
  Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Jarda Petřík.
 • 13:00
  (35 min)
  Balanc
  Štěstí, úspěch a bohatství nejdou vždy ruku v ruce. Dnes se v Balancu bude Petr Bouška opět ptát psychologa a psychoterapeuta Lukáše Dastlíka. Třeba na to, jestli opravdu někteří lidé potřebují ke spokojenosti hodně peněz, jaký je vztah mezi majetkem, štěstím a chudobou. Moderuje Petr Bouška.
 • 15:00
  (180 min)
  On Air s Filipem Černým
  Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Filip Černý.
 • 17:00
  (35 min)
  Universum
  Harvard, Oxford nebo Cambridge. Školy, které budí uznání i respekt. Jak studium na těchto školách ale reálně vypadá, jaké jsou výhody a naopak slabiny těchto škol, nebo jaká je dostupnost prestižních univerzit pro studenty z nižších sociálních tříd? O tom si bude Eva Svobodová povídat s Františkou Zezulákovou Šormovou, která absolvovala stáž na Harvardově univerzitě a Davidem Mikystkou, absolventem práv na Oxfordu. Moderuje Eva Svobodová. (repríza)
 • 18:00
  (60 min)
  Modeschau
  Co si umíte spravit sami a s čím míříte za odborníky? Na to jsme se ptali v ulicích Prahy. Nahlédli jsme do všedního provozu opravny oblečení a také na kreativní workshopy, které opravy povyšují na výtvarné aplikace na oděvu. Ukázalo se, že k neviditelným i uměleckým opravám oblečení vede hlavně sentiment, vzpomínky a osobní vztah. Moderuje Veronika Ruppert. (repríza)
 • 19:00
  (60 min)
  Volej
  "V matčině lůně zní pěkné písně," dává často k lepšímu Hana Řičicová. Jak znějí skladby, které nejlépe vyjadřují váš vztah k matce? Kterou byste jí rádi věnovali, ale dosud jste se styděli to udělat? Zavolejte 221552333 a vytvořte s námi playlist nejkrásnějších songů o matkách a pro ně. Moderují Hana Řičicová a Matěj Samec.
 • 20:00
  (60 min)
  Komplex
  Experimentující anglický samotář Richard Dawson konečně vydal nové album 2020 a překvapivě se na něm přiklonil k popu. Do Komplexu proto přijde znalec Dawsonova díla, muzikolog a hudebník Jonáš Kucharský, se kterým probereme nejenom nové album, ale i starší Dawsonovy nahrávky. Moderuje Jiří Špičák.
 • 21:00
  (60 min)
  Špína
  Špína vzpomíná na desku Entertainment! od Gang of Four, která letos slaví 40 let. Kapela z Leedsu vyrostla z prostředí uměleckých škol, měla poctivě načtenou kritickou teorii a v hudbě (i ideologii) - a album patří k tomu nejlepšímu, co nám tu post-punková éra zanechala. Head away from the years, you're on the price list. Moderují Miloš Hroch a Petr Wagner. (repríza)
 • 22:00
  (120 min)
  Scéna s Banánem
  Kultovní krshna hard core kapela 108 se po letech chystá odehrát nekik koncertu, což je ideální příležitost podívat se blíže i na jejich desky. Některé mají dokonce výročí čtvrt století. A když už se budeme pohybovat v teritoriu Roba Fisher, připomeneme si rovnou i Ressurection a Judas Factor, další jeho skvělé kapely. Moderuje Banán.