Program | Český rozhlas Radio Wave
Logo Český rozhlas Radio Wave

Český rozhlas Radio Wave


Program rádia

22. května
 • 15:00
  180min
  On Air se Zdeňkou Horváthovou
  Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Zdeňka Horváthová.
 • 18:00
  60min
  Lit
  Nerovnosti jsou i na záchodech. Tohle je děsivý příběh o tom, jak jsme se rozhodli ignorovat existenci poloviny populace. Ano, tou polovinou jsou ženy. ?Teď nevíme, jak polovina lidí žije, jak funguje a jak se pohybuje ve veřejném prostoru,? říká o souboru případových studií Neviditelné ženy od britské novinářky a feministky Caroline Criado Perez česká novinářka a feministka Adéla Ježková. Ta si na vlastní kůži vyzkoušela nerovnosti v lékařství. Doktoři jí dlouho nevěřili, že její bolest je skutečná. A byla z toho rakovina tlustého střeva. Víc o Neviditelných ženách i o Adélině příběhu se dozvíte v nové epizodě podcastu Lit. Moderuje Eva Soukeníková.
 • 19:00
  60min
  Buchty
  Buchty o módních trendech a emotikonech. Ivana a Zuzanase spojily na dálku přes kontribuční budku a na trase Praha - Brno probralymódu ve středověku a dnes a taky to, které emotikony jsou otravné až strašné akteré se jim naopak moc líbí. Zásadní témata. Moderují Zuzana Fuksová a Ivana Veselková.
 • 20:00
  240min
  Pleják
  Hity místo algoritmů na Radiu Wave. Ničím nerušený hudební mixtape toho nejspolehlivějšího DJe široko daleko. Nejčerstvější novinky i nestárnoucí bangery z našeho neustále se rozrůstajícího Jukeboxu.