pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Obrázek Leonardo Plus, Kateřina Králová je lektorka a pedagožka: "Nevěřím…
Leonardo Plus
Kateřina Králová je lektorka a pedagožka: "Nevěřím…

 • 21:30
  (3 min)
  Zprávy v půl
 • 21:33
  (27 min)
  Leonardo Plus
  Kateřina Králová je lektorka a pedagožka: "Nevěřím tomu, že existuje dítě, které je v základu zlé nebo nevychovatelné. Ve většině případů je příčinou to, že neumíme naslouchat nebo k dítěti najít cestu, i když to nemusí být jednoduché," říká zakladatelka portálu Nevýchova.
 • 22:00
  (5 min)
  Zprávy
  Aktuální události doma i ve světě
 • 22:05
  (25 min)
  Hovory
  "Rodičovství je zrcadlo nastavené samému sobě" - říká host Hovorů  Petr Miencil. Se svým partnerem vychovává adoptované dítě, které první roky prožilo v dětském domově. Jaké cesty jej zavedly do Starokatolické církve, kde dnes působí na pozici jáhna? Jaké bonusy má tato církev - kromě otevřenosti vůči lidem z LGBT komunity? Moderuje Eva Hůlková.
 • 22:33
  (27 min)
  Zaostřeno
  Udrž to! Sedm dní pro planetu. Tak se jmenoval projekt Českého rozhlasu, který vybízel k úpravě životního stylu. V pořadu Zaostřeno nabídneme shrnutí toho nejdůležitějšího a položíme si několik zásadních otázek. Je nutné, aby se z nás kvůli záchraně planety stali asketové? Jaký dopad má snažení jednotlivce? A může být klimatická krize příležitostí ke změně? Pořad připravila Šárka Fenyková.
 • 23:00
  (4 min)
  Zprávy
  Aktuální události doma i ve světě
 • 23:04
  (26 min)
  Názory a argumenty
  Slovenské parlamentní volby vyhrál Fico. Ale také Peter Pellegrini. Potřebujeme aktivního prezidenta? Lidovci a protidrogový koordinátor v kulturní válce. Utečenci jako test demokracie. Násilnosti v Izraeli. Jak nebezpečná jsou sociální média. Moderuje Jan Bednář.
 • 23:33
  (27 min)
  Radiokniha
  Jan Tesař: Mnichovský komplex (4/6) "S tím, kdo poníženě ruku líže, bylo naloženo právě jako s prašivým psem," říká Tesař na adresu československých politiků. A nemíní vztah komunistických politiků k Moskvě, nýbrž prvorepublikových demokratů k Paříži. Překvapivé jsou i další historikovy soudy. Třeba včlenění ČSR do řad appeasementských států nebo připsání myšlenky na odstoupení Sudet samotnému prezidentu Benešovi. Klíčový je ovšem důvod této myšlenky: Benešův plán. Pro rozhlas připravil Viktor Bezdíček, dramaturgie Alena Blažejovská. V režii Radima Nejedlého čte Zdeněk Bureš.