pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Obrázek Portréty, Začínala jako novinářka, sekretářka a stenografka.…
Portréty
Začínala jako novinářka, sekretářka a stenografka.…

 • 20:00
  (5 min)
  Zprávy
 • 20:05
  (25 min)
  Portréty
  Začínala jako novinářka, sekretářka a stenografka. Několik příběhů, vymyšlených původně pro nemocnou dceru a později vydaných knižně, z ní udělalo mezinárodně uznávanou spisovatelku: Astrid Lindgrenová. Už za chvíli ji v pořadu Portréty připomene publicista Pavel Hlavatý.
 • 20:30
  (4 min)
  Zprávy v půl
 • 20:34
  (26 min)
  Interview Plus
  Polsko prožívá napínavou předvolební kampaň. V neděli si Polky a Poláci zvolí nového prezidenta. Vyhraje současný prezident Andrzej Duda, nebo jeho vyzyvatel Rafal Trzaskowski. Odpovídat bude ředitel Ústavu filozofie a sociologie Polské akademie věd, profesor Andrzej Rychard. Ptá se Martin Dorazín.
 • 21:00
  (10 min)
  Zprávy
 • 21:10
  (50 min)
  Dokument
  Když prezident Antonín Novotný vyhlásil před šedesáti lety rozsáhlou amnestii pro politické vězně, byl mezi propuštěnými i jeho pozdější nástupce - slovenský politik Gustáv Husák. Právě Gustáva Husáka, prezidenta, který u sebe prý nikdy nenosil peníze a půjčoval si nejčastěji na nákup sigaret, připomene dokument Ľubomíra Smatany Husákova zatáčka.
 • 22:00
  (5 min)
  Zprávy
 • 22:05
  (25 min)
  Hovory
  "Smyslem podnikání je rozdávat štěstí", tvrdí král pražského cateringu Sanjiv Suri, restauratér, podnikatel a štědrý mecenáš. Do Hovorů ho pozval Vlastimil Ježek.
 • 22:30
  (9 min)
  Zprávy v angličtině/News in English
  Pětiminutový přehled aktuálního dění v anglickém jazyce. News in English offers a concise, English-language overview of events in the Czech Republic in the areas of politics, the economy and culture.
 • 22:39
  (21 min)
  Podcast Vinohradská 12
  Snímek V síti letos na jaře ukázal podoby sexuálního násilí proti mladistvým na internetu. Teď má premiéru ještě explicitnější verze tohoto dokumentu, určená jen pro dospělé diváky. O zachycené sexuální predátory se ale také už nějaký čas zajímá policie. Kam vyšetřování došlo? A jak se s jednotlivými případy vypořádává česká justice? Téma mapuje reportérka serveru iRozhlas.cz Dominika Kubištová.
 • 23:00
  (4 min)
  Zprávy
 • 23:04
  (26 min)
  Názory a argumenty
  O rekordním schodku státního rozpočtu pro letošní rok, o zrušení daně z nabytí nemovitosti, o ruském novináři obviněném ze spolupráce s českými tajnými službami, o cestě německé spolkové kancléřky do Bruselu. Také o tom uslyšíte ve čtvrtečních Názorech a argumentech. Moderuje Petr Hartman.
 • 23:33
  (27 min)
  Radiokniha
  "Čas vítězů, čas poražených, aneb Velká i malá dramata o složitém přechodu od války k míru". Tak se jmenuje pestrá mozaika událostí z konce poslední světové války, kterou napsal zkušený autor literatury faktu Roman Cílek. V prvním díle nazvaném "Poslední vzepětí napůl už zdechlé kobyly" sledujeme závěr roku 1944, kdy nacistické Německo plánuje zimní ofenzívu na západní frontě, která jako by zamrzla, dostala přezdívku fronta duchů. Dramatický obrat ve válce, který Spojencům zasadil velkou ránu a Německu poskytl poslední závan naděje zprostředkovaný nejen příběhy pamětníků. Pro rozhlas připravila Bernardeta Babáková, dramaturgie Alena Blažejovská a režii Radima Nejedlého. Účinkují Vladimír Krátký, Petr Kubes, Michal Bumbálek a Jana Štvrtecká.