pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Obrázek BOLS/SLOB, On
BOLS/SLOB
On

 • 15:00
  (180 min)
  On Air se Zdeňkou Horváthovou
  Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Zdeňka Horváthová.
 • 16:00
  (30 min)
  Vlna
  Učitel klavíru Jakub ze severozápadu Čech se dostal do dluhové pasti. Rodiče byli v insolvenci a on neměl na základní životní potřeby. V šestadvaceti letech měl 25 nebankovních půjček a dluh skoro šest set tisíc korun. Ocitnul se v patové situaci a zvažoval i ukončení života. Pak narazil na dluhovou poradnu Člověka v tísni. Dnes je bez dluhu a začíná od znovu. Celý příběh poslouchejte v nejnovější Vlně, kterou zpracoval Ondra Šebestík.
 • 18:00
  (60 min)
  Bourání
  Švýcaři (a jiní) v Českých Budějovicích. Kurátor Michal Škoda zve do Domu umění, kde už víc než dvacet let pořádá výstavy světových i českých architektů. Nyní chce prosadit rekonstrukci, která má být stejně skvělá a světová jako architektura, kterou tu vystavují. Moderuje Karolína Vránková. (repríza)
 • 19:00
  (60 min)
  Kompot
  Popscénní koutek Radia Wave, který vás nakrmí zhuštěným mixem nejšťavnatějších událostí a zavaří těm, o kterých se mluví. Kompot je pořad o populární hudbě i kultuře, které sledujeme s láskou i kriticky. Moderují Šimon Holý a Hana Trojánková Biriczová.
 • 20:00
  (60 min)
  Startér
  Minule si Martin s Filipem pochvalovali, že po delší době cítí luxus možnosti plánovat novinky dopředu. Až tak povedené věci přišly! Kdo to bude po .themayrevolution a WLW8 tentokrát? A bude to zase někdo překvalifikovaný? Startér - hitparádu nepřekvalifikovaných laďte v pondělí ve 20:00. Moderují Filip Černý a Martin Šolc.
 • 21:00
  (60 min)
  Stage
  Na Stagi si dnes poslechneme dva koncerty z letošního ročníku nizozemského showcase festivalu Eurosonic. Tím prvním je koncert britského zpěváka a skladatele Elmiene, který momentálně stojí jako jeden z předních představitelů nové jazzové a soulové scény v Británii. V roce 2023 stihnul vydat EP, hrát na Glastonbury, podepsat se pod nahrávací společnost Def Jam a také získat remix na jeho skladbu od kapely BADBADNOTGOOD. Dále následuje vystoupení lucemburské zpěvačky C?est Karma. Ta ve své hudbě spojuje kytarový alt pop s elektronickou hudbou a hyperpopovými elementy. V jejích písničkách často mluví o sociálních problémech ve společnosti, lásce k ženám, filmům a knihám. Stage laďte v pondělí ve 21:00.
 • 22:00
  (120 min)
  Pleják
  Hity místo algoritmů na Radiu Wave. Ničím nerušený hudební mixtape toho nejspolehlivějšího DJe široko daleko. Nejčerstvější novinky i nestárnoucí bangery z našeho neustále se rozrůstajícího Jukeboxu.