Pozadí

FAQ - často kladené otázky

Proč radia.cz a ne abradio.cz?

Rozhodli jsme se tzv. rebrandovat naše Abradio.cz na Radia.cz, protože docela hodně měníme účel stránek. Již na webu nejsou články ani databáze interpretů, zaměřili jsme se pouze na samotný seznam a poslech rádií, proto Radia.cz.  

K čemu slouží registrace?

Registrace na radia.cz by měla umožňovat některé výhody, jako např. přidávání rádií do oblíbených nebo v budoucnu možnost zúčastnit se různých soutěží o vstupenky na koncerty či festivaly.

Rád bych měl své rádio. Jak na to?

Možnost svého vlastního rádia nabízíme pod službou vlastniradio.cz . Prosíme navštivte tento web, kde naleznete veškeré informace a kontakty. Rádi vám vše vysvětlíme a doporučíme vhodný typ služby právě pro vás.

Rád bych inzeroval/promoval v některém z nabízených rádií nebo na vašich stránkách.

Napište nám prosím veškeré informace na info@radia.cz.

Chci, aby jste odehráli písničku naší kapely. Komu mám napsat?

V první řadě bychom rádi upozornili na skutečnost, že jsme pouze rozcestník rádií a nikoliv samostatně hrající rádiová stanice. Vaše nahrávky nám tedy nezasílejte a pošlete je rovnou konkrétním rádiím.

Co potřebuji k poslechu?

Pro ničím nerušený poslech doporučujeme používání aktualizovaného systému a prohlížeč nainstalovaný na nejnovější verzi.
Další variantou je také poslech přes mobilní aplikaci Radia.cz, kterou máme k dispozici pro obě nejpoužívanější platformy: Android a iOS. Veškeré informace včetně odkazů ke stažení  naleznete na https://radia.cz/aplikace

Proč mi někdy rádio najednou přestane hrát?

Stát se to může, např. v případě, že používáte nestabilní internetové připojení. Pokud tedy dojde k přerušení spojení při přehrávání, zkuste přenos spustit znovu, popřípadě pomocí klávesy F5, načtěte znovu aktuální stranu.

Co dělat, pokud mi poslech nefunguje vůbec?

Na vině může být více faktorů. Nejčastějším zdrojem problémů je však antivirus. Doporučujeme v nastavení antiviru nastavit vyjímku pro https://radia.cz/
Tím by se antivirová kontrola a její možné blokování obsahu nemělo vztahovat pro náš server.

Mám starší verzi prohlížeče Google Chrome a mám problém s Adobe Flashem.

Musíme nutno dodat, že Adobe Flash je zastaralý formát, který společnost Adobe přestane podporovat na konci roku 2020.
Pro řešení problému s Adobe Flashem pokračujte na https://support.google.com/chrome/answer/6258784