pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Rádio Zelená hora odstartovalo své zkušební vysílání pro rodinu a blízké 1.srpna roku 2018. Od té doby se ladilo, zkoušelo a řešilo se vše, co bylo nutné k provozu internetového rádia. A jak už to bývá, když už byla šance pustit rádio jak se říká VEN, našel se další a další malý problém, který by ale narušoval 100% chod rádia do éteru. A tak to je i s batoletem, prvně ho musíte vypiplat aby se z něj jednoho dne stal dospělý člověk.

Rádio Zelená hora je projektem několika lidí, kteří si řekli, že by to chtělo na západě Čech opět rádio, jenž bude nabízet informace z našeho okolí a nabídne zajímavou muziku, kterou už nikde jen tak neuslyšíte. Chceme být sami sebou a být s vámi v našem regionu.

Název Rádio Zelená hora vznikl na základě toho, že u Chebu se nachází převážně zalesněný vrch ve Výhledské vrchovině ležící asi 4,5 kilometru západně od Chebu, Zelená hora. Její vrchol leží v nadmořské výšce 637 metrů. Na mapě ji najdeme mezi přehradní nádrží Skalka a státní hranicí České republiky se Spolkovou republikou Německo, přesněji s Bavorskem. Na vrcholu se pak nachází Bismarckova rozhledna, kterou můžeme rozhodně doporučit.