pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Obrázek LMFAO & LAUREN BENNETT & GOONROCK, Party Rock Anthem
LMFAO & LAUREN BENNETT & GOONROCK
Party Rock Anthem

I necelé čtvrtstoletí po zahájení vysílání je Evropa 2 jedničkou mezi hudebními stanicemi. Původně přitom šlo pouze o přebírané vysílání sesterské stanice z Paříže, které se až v průběhu času vykrystalizovalo v plnohodnotnou českou verzi. I nadále tak můžeme v České republice poslouchat Maxximum Muziky pod značkou jedné z nejznámějších rozhlasových stanic.

 

Zajímavostí je, že značka Evropa 2 na českém a slovenském trhu vydržela delší dobu než v samotné Francii. Tamní Europe2 vysílala pod touto značkou 22 let, až se v lednu 2008 proměnila v dnešní Virgin radio. Úspěch v Čechách se přitom dostavil téměř okamžitě. Začátkem devadesátých let šlo o přirozený vývoj, kdy tehdejší mladá a zčásti i střední generace přilnula k tehdejším rodícím se značkám.

Díky tomu se dostavil nejen dlouhodobý úspěch značky E2, ale podařilo prosadit i dalším hudebním stanicím, které vydržely 20 a více let. Evropa 2 se v průběhu let rozšiřovala stále více mimo Prahu. Podařilo se jí navázat spolupráci s mnoha menšími stanicemi v České republice i na Slovensku. Část z nich postupně pohltila a tak se značka této stanice postupně dostala do všech regionů ČR, dokonce i na Slovensko. I když ji většina posluchačů dodnes vnímá jako ryze pražskou vysílačku, pravdou je, že v prvních deseti letech investovala i do rozvoje samostatných rádií v regionech, která pod stejnou značkou vysílala regionálně odlišný program.

 

I díky tomu se z rádia Evropa 2 postupně ozvalo mnoho osobností a podařilo se vytvořit i nové celebrity. Typickým příkladem je moderátor Leoš Mareš, který je úzce spjat právě s touto značkou. Nicméně, málokdo si uvědomuje, že Leoš Mareš by jako brand bez E2 nikdy neexistoval. A dnes už je jasné, že ani tato stanice by nemohla fungovat bez Leoše Mareše.
Nicméně, právě Leoš není jediný, kdo se stal slavný díky této značce. Vzpomenete si ještě, že Pavel Anděl začínal právě zde? Že Libor Bouček je pojem právě od doby, kdy začal vysílat na této frekvenci? Ano, vytváření osobností je ohromným přínosem, který tato značka poskytuje.

 

Kontakt do Evropy 2:

http://www.evropa2.cz

Wenzigova 4, Praha 2
Telefon (studio): 257 400 888
Email (studio):