pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Obrázek Vysílá studio A (2000), Vybrané půlhodiny z cyklu věnovaného dějinám…
Vysílá studio A (2000)
Vybrané půlhodiny z cyklu věnovaného dějinám…

 • 10:07
  (55 min)
  Vysílá studio A (2000)
  Vybrané půlhodiny z cyklu věnovaného dějinám populární hudby v Československu od druhé půle padesátých let. Připravili Ladislav Tůma a Vladimár Truc, slovem provází Eduard Hrubeš. Tyto díly věnujeme kořenům Tanečního orchestru Československého rozhlasu. Hovoří Lubomír Dorůžka a Kamil Hála.
 • 11:02
  (58 min)
  Hraje Jazzový orchestr Čs. rozhlasu (1959-1962)
  Uslyšíte melodie Nebe na zemi, Blues In The Night, Yesterdays, Hrátky s Karlem, Prosinec a sníh, Black Beauty, Ty spíš, Liza, Kartářky, Po něčem toužím, Proč nemohu spát, Midnight Blues, Ukolébavka z Harlemu, Dvojníci, Take The A-Train, Pianola. Sólisté Iancsi Körössy (klavír), Milan Ulrich (tenorsaxofon), Miroslav Rücker (tenorsaxofon), Richard Kubernát (trubka), řídí Karel Krautgartner.
 • 12:00
  (58 min)
  Vysílá studio A (2000)
  Vybrané půlhodiny z cyklu věnovaného dějinám populární hudby v Československu od druhé půle padesátých let. Připravili Ladislav Tůma a Vladimár Truc, slovem provází Eduard Hrubeš. Tyto díly věnujeme kořenům Tanečního orchestru Československého rozhlasu. Hovoří Lubomír Dorůžka, Kamil Hála a Jiří Vašíček.
 • 12:58
  (37 min)
  Jeden z třistapětašedesáti (1964)
  Stylizovaná procházka jedním obyčejným dnem kapelníka Tanečního orchestru Československého rozhlasu, jazzmana Karla Krautgartnera. Autor průvodního slova je Zbyněk Malinský. Režie Jiří Josek. Zpívá Eva Pilarová. Hraje Jazzový orchestr Čs. rozhlasu a Jazzové studio Čs. rozhlasu. Pořad vznikl jako příspěvek na festival Monte Carlo 1964.
 • 13:35
  (44 min)
  Zpívá Eva Pilarová (1963-1969)
  Uslyšíte písničky Dnes v noci, Ten, koho ráda mám, S čertem si hrát, Letní ukolébavka, Nedostatek, Zastavte čas, Tak já nevím, Nechoď dál, To všechno zavinila láska, Sekáči jdou, Upřímně rád, Mít malej kout, Hrom aby do tě, lásko má. Hraje Taneční orchestr Československého rozhlasu, řídí Karel Krautgarner, Josef Vobruba a Kamil Hála, Orchestr Karla Vlacha.
 • 14:19
  (47 min)
  Hraje Studio 5 (1959-1961)
  Uslyšíte skladby Ukolébavka, You And The Night And The Music, Neptun, Svátek a narozeniny, Moonlight In Vermont, Moucha, Trombon pro dva, Rybářská síť, The Golden Striker, Modrá Felicia, A Foggy Day, Time, Únik. Jako sólisté hrají Jan Konopásek (flétna), Artur Hollitzer (trombon), Ladislav Pikart (trombon).
 • 15:06
  (46 min)
  Noc - turné, průřez programem Semaforu (1961)
  Průřez programem pražského divadla Semafor, sestavil Jiří Suchý. Účinkují Pavlína Filipovská, Eva Pilarová, Waldemar Matuška, Karel Štědrý, Rostislav Černý, Václav Štěkl a Zdeněk Brunschläger. Hraje rytmická skupina Ferdinanda Havlíka.
 • 15:52
  (8 min)
  Hraje orchestr Ferdinanda Havlíka (1960-1961)
  Uslyšíte písničky Říkala mi Františku, Strýček sen, To bylo z lásky. Zpívají Darek Vostřel, Alena Havlíčková a Blažena Lázničková.
 • 16:00
  (56 min)
  Vysílá studio A (2000)
  Vybrané půlhodiny z cyklu věnovaného dějinám populární hudby v Československu od druhé půle padesátých let. Připravili Ladislav Tůma a Vladimár Truc, slovem provází Eduard Hrubeš. Hostem pořadu je Jiří Zobač a Josef Koníček.
 • 16:56
  (22 min)
  Hraje Jazzové studio Čs. rozhlasu (1961)
 • 17:18
  (52 min)
  Na chvíli v Áčku (2019)
  Setkání se zvukařskou legendou někdejšího studia A Milanem Papírníkem, který vypráví o tom, za jakých okolností vznikaly nahrávky na přelomu padesátých a šedesátých let, jak nahrával s Karlem Krautgartnerem a některými slavnými zpěváky. Připravil Tomáš Černý. Hraje Taneční orchestr Čs. rozhlasu a Orchestr Karla Vlacha.
 • 18:10
  (110 min)
  Záběry z I. mezinárodního jazzového festivalu (1964)
  Sestřih zahajovacího koncertu a koncertu "třetího proudu". Jazzový orchestr Československého rozhlasu s pěveckými sólisty Evou Pilarovou, Karlem Gottem, Evou Olmerovou a Luďkem Hulanem. SHQ interpretuje skladby Johna Lewise, Karla Velebného, Vernona Dukea, Rudolfa Daška a Pavla Blatného. JOČR provádí skladby Kamila Hály a Zdeňka Lišky. Dobová moderace festivalu: Lubomír Dorůžka, Milan Friedl a Milan Mach.
 • 20:00
  (56 min)
  Vysílá studio A (2000)
  Vybrané půlhodiny z cyklu věnovaného dějinám populární hudby v Československu od druhé půle padesátých let. Připravili Ladislav Tůma a Vladimár Truc, slovem provází Eduard Hrubeš. Hostem pořadu jsou Lubomír Pánek, Jiří Suchý a Kamil Hála.
 • 20:56
  (32 min)
  Hraje Studio 5 (1960-1962)
  Uslyšíte skladby Sen, Pro Barunku, Pán s cylindrem, Synchron 7, Finale, Pohyblivé schodiště, Garai-blues, Malý kornetista a Pozdrav Errolovi.
 • 21:28
  (47 min)
  Hraje orchestr Slávy Kunsta (1959-1962)
  Uslyšíte písničky Ty na mne nemyslíš, Tři minuty hudby, Můj miláček je námořník, Nepřítel růží, Jen s tebou, Den lásky, Vítr v zádech, Dvě linie, Sněhová vločka, Potkal jsem ji, Děkujem ti, písničko, Podívej se z okna, Zpívají Richard Adam, Jiřina Havlová, Milan Martin, Jiří Popper a Yvetta Simonová.
 • 22:15
  (40 min)
  Zpívá Yvetta Simonová (1960-1969)
  Uslyšíte písničky Teď už je ráno, Zhasněte lampióny, Klokočí, Romeo, Dárek na památku, Lavička v jasmínu, Do trávy studený, Mít doma měsíc jenom pro sebe, Ten sníh padal kvůli nám, Román tvým srdcem psaný, Čas borůvkových koláčů a Ten dopis zoufalý. Hraje Orchestr Karla Vlacha.
 • 22:55
  (57 min)
  Vysílá studio A (2000)
  Vybrané půlhodiny z cyklu věnovaného dějinám populární hudby v Československu od druhé půle padesátých let. Připravili Ladislav Tůma a Vladimár Truc, slovem provází Eduard Hrubeš. Tyto díly věnujeme Heleně Vondráčkové a Yvonne Přenosilové.
 • 23:52
  (8 min)
  Zpívá Helena Vondráčková (1966-1967)
  Uslyšíte písničky Úžasná láska a Růže kvetou dál. Hraje Taneční orchestr Československého rozhlasu, řídí Karel Krautgartner.