pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Obrázek Paříž - Dakar - Domino (1986), Poslední pořad pětidílného prázdninového vysílání…
Paříž - Dakar - Domino (1986)
Poslední pořad pětidílného prázdninového vysílání…

 • 03:05
  (55 min)
  Paříž - Dakar - Domino (1986)
  Poslední pořad pětidílného prázdninového vysílání expedice "Paříž - Dakar - Domino" ze Severočeského kraje. Účastníci expedice Alena Sekerová, Slávek Hrzal, Mirek Fencl, Jan Fafejta a Petr Brodský. Režie Ladislav Rybišar. Spoluúčinkuje Miroslav Horníček.
 • 04:00
  (7 min)
  Možnosti turistiky po Mnichovu (1938)
  Část rozhlasové přednášky propagátora české turistiky JUDr. Jana Kamenického o oblastech v Čechách i na Moravě, které skýtají možnosti rekreace bez návštěvy pohraničí.
 • 04:07
  (17 min)
  Večery nad řekou (1973)
  Trampské písničky a vzpomínání na mladá léta trampingu. Průvodní slovo Jaroslav Štercl, režie Helena Vaňurová, hudební spolupráce Vladimír Truc. O četnících a zákonech namířených proti trampingu. Tramping jedinou dostupnou zábavou, kterou si proletariát mohl dovolit. O trampském hnutí v letech dvacátých a třicátých. R. Noha o vášnivých diskusích o umění a literatuře, recitování veršů oblíbených básníků, K. Jiráček ( El Car ) - vzpomíná na perzekuci trampů, Fr. Koubec - pamětník Rudé tajgy.
 • 04:24
  (30 min)
  Pionýrská jitřenka - vorařská sláva (1977)
  Když ještě pluly po Vltavě vory. Připravila Hana Rudašová, režie Milan Balašov, hudební spolupráce Pavel Vaculík.V pořadu hovoří V. Smrt, Účinkují.
 • 04:54
  (14 min)
  Živá slova - o rekreacích a plnění plánu (1979)
  Léto, dovolená, prázdniny, odborářské zotavovny, pionýrské tábory, zahraniční zájezdy, plnění plánu na pracovištích i v době letních měsíců a plnění celostátního plánu. Hovoří tajemník Ústřední rady odborů Bedřich Kačírek.
 • 05:08
  (27 min)
  Prázdniny v Polsku na bryčce se čtyřspřežím (1977)
  Připravila Ladislava Kremličková. Hovoří ředitel hřebčína v Iwně Richard Chelak, kočí ve Starogardě Zigmund Wališewský, Zbygniew Korzeniowský. Dále účinkují Pavel Tumlíř a Bohumil Kolář.
 • 05:35
  (49 min)
  Jak jsem nenašel poklad Inků (1982)
  Dokumentární pásmo dr. Mnislava Zeleného. Vyprávění účastníka naší vědecké expedice v Ekvádoru. Skladba písní a úprava hudby Rudolf Leiter. Režie Miroslav Buriánek. Nastudovala Plzeň.Účinkují Tomáš Šolc, Miroslav Rataj, Jaroslav Hejduk, Václav Neužil, Monika Švábová, Eva Wimmerová, René Přibyl, Jan Gross, Jiří Samek a Milan Rybák.
 • 06:24
  (63 min)
  Domino s Mnislavem Zeleným (1992)
  Vysílání rozhlasového klubu dětí Domino z jeho letního setkání, jehož byl dr. Mnislav Zelený hostem a vyprávěl dětem v besedě o indiánech a životě mezi nimi. Uvádějí Marcela Augustová a Slávek Hrzal, režie Ladislav Rybišar.
 • 07:27
  (33 min)
  Cesta kolem světa na gramofonových deskách (1/4)
  Rukopis objevený v rozhlasovém archivu. Rekonstrukce série Čapkových přednášek z roku 1933 s autorovými deskami. Připravil Václav Cibula. Část 1. - Itálie a Řecko. Účinkují Radim Vašinka a Pavel Soukup. .
 • 08:00
  (8 min)
  Co právě čte Jan Zrzavý (1938)
  Fragment přednášky malíře Jana Zrzavého. Hovoří o detektivkách, které dostává od kamarádů v Praze a v Paříži a tvoří více než polovinu jeho četby. Má rád J. Zeyera, Vl.Vančuru, J.Seiferta.
 • 08:08
  (58 min)
  Meteor s Miloslavem Stinglem (1978)
  Populárně vědecký magazín pro mládež. Nad cestovním deníkem z Mikronésie si povídáme s PhDr. Miloslavem Stinglem o Nan Mandolu - jedné z velkých archeologických záhad. Připravili Miluše Tikalová a Bohumil Kolář. .
 • 09:06
  (41 min)
  Mikrofórum - prázdniny Karla Gotta (1979)
  Pořadem provází Tomáš Sláma. Jak prožívá Karel Gott dovolené. Prázdniny v 17-ti letech, vzpomíná na svá klukovská léta. O své zálibě v malování, návštěvy galerií, výstava obrazů v NSR. Připravovaná turné v zahraničí a v Československu. Písničková kolekce nových snímků z fonotéky Mikrofóra.
 • 09:47
  (61 min)
  Pozor! U kormidla je žena! (1983)
  Letní kabaret Hlavní redakce zábavy. Připravili Jiří Kamen a Michal Madry. Hudební spolupráce Jiří Váchal. Režie Eva Sováková. Účinkují Miroslav Masopust, Viktor Vrabec, Svatopluk Skládal, Jan Řeřicha, Miroslav Moravec, Ladislav Frej, Anna Wetlinská, Jaroslava Obermaierová, Miloš Kopecký, Ivo Gübel, Jiří Císler, Milan Neděla, Jiřina Bohdalová, Jan Faltýnek, Jaroslava Adamová, František Filipovský, Luděk Munzar, Lubomír Lipský a další.
 • 10:48
  (20 min)
  Večery nad řekou (1973)
  Trampský potlach uvádí Jaroslav Štercl - zrod a sláva trampské písničky. Hovoří Rudan Noha (o osadě Ztracenka), Boža Kupšovský (Setleři),ing. Antonín Hořínek (autor písničky "Anita, krásná Anita"), Gustav Špaček (hudební skladatel) a Miki Rivola (zpěvák a skladatel). .
 • 11:08
  (30 min)
  Cesta kolem světa na gramofonových deskách (2/4)
  Rukopis objevený v rozhlasovém archivu. Rekonstrukce série Čapkových přednášek z roku 1933 s autorovými deskami. Připravil Václav Cibula. Část 2. - Portugalsko. Účinkují Radim Vašinka a Pavel Soukup. .
 • 11:38
  (22 min)
  Jan Neruda: Prosté motivy letní (1951)
  Z díla Jana Nerudy recituje národní umělec Václav Vydra.
 • 12:00
  (28 min)
  Oheň Velké rady (1935)
  Reportáž z letního tábora YMCY na Sázavě u příležitosti patnáctiletého trvání tábora. Chlapecký tábor YMCY leží nedaleko městečka Kácov v údolí Sázavy. Co je to Oheň velké rady (jaké jsou zákony zapalování tohoto ohně,...), zapalování táborového ohně, zpěv táborových písní, vyprávění z historie tábora, předání vyznamenání.
 • 12:28
  (31 min)
  Turádio na skautských prázdninách (1990)
  Připravila Veronika Tumlířová, režie Maria Křepelková. V pořadu hovoří děti ze skautského střediska Maják v Čachrově u Klatov, hovoří vedoucí Lesní školy skautského střediska Maják Jan Remešer a vedoucí střediska Maják Václav Šebek.
 • 12:59
  (61 min)
  Stále zní Píseň úplňku (1997)
  Rozhlasové vyprávění Jaroslava Foglara. Jestřáb se dožívá 90 let a to je důvod i k rozhlasové oslavě. Připravili Jiří Hromádko a Alfréd Strejček. Režie Vladimír Gromov. Kytarové improvizace Štěpán Rak.
 • 14:00
  (24 min)
  Večery nad řekou (1973)
  Trampský potlach uvádí Jaroslav Štercl - o sportu na osadách hovoří bývalí trampi-sportovci Pedro Mucha, Rudolf Chundela (dvojnásobný mistr republiky v boxu, osada Rudý les), kanoisté Felix Brzák a Bohuslav Kudrna (zasloužilí mistři sportu). Režie Helena Vaňurová.
 • 14:24
  (30 min)
  Pionýrská jitřenka o Artěku (1975)
  K výročí pionýrského tábora Artěk v SSSR. Hovoří účastníci tábora J. Kartáková a Ing. Vl. Česák. Připravila Hana Rudašová, režie Milan Balašov, překlad V. Alexová. Účinkují Zdeněk Kacetl, Albert Mareček, Daniela Řajerová.
 • 14:54
  (25 min)
  Prázdniny v Polsku na výpravách za kolovrátky (1977)
  Reportáž o etnografickém oddílu polských pionýrů natočila Ladislava Kremličková, spoluúčinkují Bohumil Kolář a Pavel Tumlíř.
 • 15:19
  (10 min)
  Olga Scheinpflugová o cestování po Itálii (1967)
  Vzpomíná na největší dojem v roce 1966, na pobyt v Itálii a obrovské bouřky a záplavy, které tam zažila koncem srpna. .
 • 15:29
  (31 min)
  Cesta kolem světa na gramofonových deskách (3/4)
  Rukopis objevený v rozhlasovém archivu. Rekonstrukce série Čapkových přednášek z roku 1933 s autorovými deskami. Připravil Václav Cibula. Část 3. - Černá Afrika. Účinkují Radim Vašinka a Pavel Soukup.
 • 16:00
  (29 min)
  Chlapec, kterému se splnil sen (1958)
  Pásmo o Jindřichu Schliemannovi, objeviteli starověké Tróje. Napsal František Gel, režie Miloslav Disman. Účinkují Vlasta Chramostová, Karel Höger, Bohumil Švarc, Antonín Zíb.
 • 16:29
  (33 min)
  Pod černou vlajkou - pásmo o pirátech (1965)
  Pořad o pirátech, bukanýrech a korsárech. Připravil Ivo Král, režie Jan Berger. Účinkují Ivan Palec, Petr Haničinec a Jan Teplý.
 • 17:02
  (34 min)
  Fr. Gel - Meteor, Atlantida 1966
 • 17:36
  (26 min)
  Meteor - Jak se loví sloni (1966)
  Dobrodružný rozhovor s profesionálním lovcem slonů v africkém pralese. Česká verze příběhu z roku 1965, kdy se polský reportér vydal do Afriky a natočil působivé, napínavé a komorní vyprávění. Hovoří Oldřich Unger a Bohumil Křížek, režie Věra Kovaříčková.
 • 18:02
  (34 min)
  Hledáme vlajku pětiletky (1961)
  Nedělní vydání Pionýrské jitřenky, režie Jan Fuchs. Vzpomínkový pořad na prázdninovou hru. Východoslovenské železárny - Košice (autoři Vlado Príkazský, Pavel Tumlíř), Řasy - potrava budoucnosti - Třeboň (autoři Vladimír Branislav, Zdeněk Pražák), Vzorné JZD Brnířov (autoři Metličková, Branislav), Voda těží uhlí - Ostrava (autoři Eva Kopecká, Milan Ševčík), Magnezitka Lubeník (autor Miloš Vajda), Město, které bude celé staré - Cheb (autoři Libuše Metličková, Pavel Tumlíř). .
 • 18:36
  (36 min)
  Prázdniny s Jitřenkou (1962)
  Příběh jednoho odpoledne a noci. Jako experiment hraného příběhu připravili pro vysílání Pavel Tumlíř a Vlado Príkazský. Účinkují V. Jeník (hl. vedoucí), J. Novák (oddíl. vedoucí), I. Panoška (oddíl. vedoucí) a děti: M. Kubát, D. Herczová, P. Ambrož, B. Kudrna, J. Kubica, V. Poul, B. Pomazal,E. Třešňáková,.
 • 19:12
  (30 min)
  Pionýrská jitřenka - vodáci (1967)
  Vodáci ze Základní devítileté školy v Praze-Hodkovičkách. Připravila a uvádí Jana Kudrnová-Černohorská.
 • 19:42
  (18 min)
  Večery nad řekou (1973)
  Trampský potlach uvádí Jaroslav Štercl - o trampech a trampských písničkách, filmové historky, hovoří Jan Korda (textař, skladatel, zakladatel Setlerů), Vít Velíšek z osady "Rudá tajga", Felix Brzák a Bohuslav Kudrna (kanoisté a zasl. mistři sportu), Kid z osady "Ford hazard". Režie Helena Vaňurová.
 • 20:00
  (32 min)
  Dále do hradu, dále - Rožmberk (1969)
  V reportážních záběrech hovoří paní Věšínová - průvodkyně, paní Mlíkovská - kastelánka a studenti Stanislav Kunert, Jaroslav Linke, Jan Rosák, Zdeněk Jasinski a Ivan Hrubeš. A taky Dimo Mlíkovský - syn kastelána. Pořad připravila Jana Kudrnová.
 • 20:32
  (43 min)
  Cesta k Ďáblovu chřtánu (1970)
  Vyprávění o Brazílii. Připravil a uvádí Antonín Přidal.
 • 21:15
  (61 min)
  Silnější než smrt (1975)
  Dramatická rekonstrukce tragické události, která byla příčinou zničení čs. horolezecké expedice v Peru 31.5.1970. Původní rozhlasovou hru pro mládež napsal Miloš Smetana. Hudbu složil a řídí Zdeněk Lukáš. Režie Jan Berger.
 • 22:16
  (55 min)
  Meteor - Život a smrt na vrcholech světa (1979)
  Tentokrát na stezce dobrodružství. Čím se cítí víc, horolezcem nebo vědcem. Pásmo podle knihy Život a smrt na vrcholech světa (o přírodě v Hindúkuši a Himálaji, o vědci F. Stoličkovi). Ukázky z knihy Milana Daniela čte Eduard Cupák. Uvádějí Dagmar Sedláčková a Josef Kleibl, režie Karel Weinlich.
 • 23:11
  (18 min)
  Večery nad řekou (1973)
  Trampské písničky a vzpomínání na mladá léta trampingu. Průvodní slovo Jaroslav Štercl, režie Helena Vaňurová, hudební spolupráce Vladimír Truc. Jak a kdy vznikla trampská anekdota...
 • 23:29
  (31 min)
  Cesta kolem světa na gramofonových deskách (4/4)
  Rukopis objevený v rozhlasovém archivu. Rekonstrukce série Čapkových přednášek z roku 1933 s autorovými deskami. Připravil Václav Cibula. Část 4. - závěrečná - Znovu Černá Afrika. Účinkují Radim Vašinka a Pavel Soukup.