pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Obrázek Jak jsem nenašel poklad Inků (1982), Dokumentární pásmo dr. Mnislava Zeleného.…
Jak jsem nenašel poklad Inků (1982)
Dokumentární pásmo dr. Mnislava Zeleného.…

 • 09:08
  Obrázek skladby
  Prázdniny v Polsku na bryčce se čtyřspřežím (1977)
  Připravila Ladislava Kremličková. Hovoří ředitel hřebčína v Iwně Richard Chelak, kočí ve Starogardě Zigmund Wališewský, Zbygniew Korzeniowský. Dále účinkují Pavel Tumlíř a Bohumil Kolář.
 • 08:54
  Obrázek skladby
  Živá slova - o rekreacích a plnění plánu (1979)
  Léto, dovolená, prázdniny, odborářské zotavovny, pionýrské tábory, zahraniční zájezdy, plnění plánu na pracovištích i v době letních měsíců a plnění celostátního plánu. Hovoří tajemník Ústřední rady odborů Bedřich Kačírek.
 • 08:24
  Obrázek skladby
  Pionýrská jitřenka - vorařská sláva (1977)
  Když ještě pluly po Vltavě vory. Připravila Hana Rudašová, režie Milan Balašov, hudební spolupráce Pavel Vaculík.V pořadu hovoří V. Smrt, Účinkují.
 • 08:07
  Obrázek skladby
  Večery nad řekou (1973)
  Trampské písničky a vzpomínání na mladá léta trampingu. Průvodní slovo Jaroslav Štercl, režie Helena Vaňurová, hudební spolupráce Vladimír Truc. O četnících a zákonech namířených proti trampingu. Tramping jedinou dostupnou zábavou, kterou si…
 • 08:00
  Obrázek skladby
  Možnosti turistiky po Mnichovu (1938)
  Část rozhlasové přednášky propagátora české turistiky JUDr. Jana Kamenického o oblastech v Čechách i na Moravě, které skýtají možnosti rekreace bez návštěvy pohraničí.
 • 07:05
  Obrázek skladby
  Paříž - Dakar - Domino (1986)
  Poslední pořad pětidílného prázdninového vysílání expedice "Paříž - Dakar - Domino" ze Severočeského kraje. Účastníci expedice Alena Sekerová, Slávek Hrzal, Mirek Fencl, Jan Fafejta a Petr Brodský. Režie Ladislav Rybišar. Spoluúčinkuje Miroslav…
 • 05:50
  Obrázek skladby
  Večer po neděli - o trampingu (1963)
  Připravili Jaroslav Pacovský a Karel Weinlich, který má také režii. Hovoří Jaroslav Pacovský, v repo hovoří Jan Čapek a jiní. Návštěva trampského potlachu v Horní Krupce a trampský vandr v okolí Dobříše.
 • 05:18
  Obrázek skladby
  Dostaveníčko v Sargasovém moři (1963)
  Rozhlasové pásmo o záhadném životě úhořů. Připravil a režie Karel Pech, asistentka režie Jana Boková.Účinkují Dagmar Sedláčková, Karel Pech a další.
 • 04:40
  Obrázek skladby
  Stella Zázvorková a její dovolená (1987)
  Pořad z cyklu Co děláš, to dělej rád! Stella Zázvorková vzpomíná na dovolenou, ale řeč se pochopitelně stočí i na divadlo a na nezapomenutelného Jana Wericha. Připravil Darek Vostřel, hudební dramaturgie Mlhoš Kafka, režie Pavel Klemens.
 • 04:20
  Obrázek skladby
  Večery nad řekou (1973)
  Průvodní slovo Jaroslav Štercl, režie Helena Vaňurová, hudební spolupráce Vladimír Truc. O počátcích trampingu hovoří Rudan Noha a Josef Daněk. .
 • 04:00
  Obrázek skladby
  Vrať se zdravá a krásná (1938)
  Přesnáška prof. Vladimíra Vondráčka, význačného psychiatra.
 • 03:39
  Obrázek skladby
  Zaparkuj a jeď - třetě podél Vltavy (1995)
  Pořad z cyklu železničních výletů s ing. Janem Zenklem, znalcem vlaků a tratí v Česku. Připravil Jiří Dohnal.
 • 03:11
  Obrázek skladby
  A léta běží, vážení - Josef Vágner (1993)
  Když se řekne safari. Ing. Josef Vágner, CSc. ze Dvora Králové nad Labem vzpomíná na první i poslední expedici do Afriky. Připravil Aleš Voves, režie Vladimír Bílý. .
 • 02:22
  Obrázek skladby
  Cesta vede tmou - punkevní jeskyně (1982)
  Hru na námět skutečných událostí spojených s objevem největšího jeskynního systému v ČSSR - Amatérské jeskyně v Moravském krasu - napsal Petr Němec. Režie Jan Berger, dramaturg Emil Feuereisl. Účinkují Svatopluk Skopal, Pavel Pípal, Boris Rösner,…
 • 01:49
  Obrázek skladby
  Meteor - Expedice Lambaréné (1968)
  Tentokrát nad zvukovým albem účastníků expedice Lambaréné. S Lubošem Kropáčkem a Mílou Topinkou připravil Bohumil Kolář.
 • 01:16
  Obrázek skladby
  Reportáž z kapky vody (1958)
  Napsal Dr. Josef Kolář, režie Josef Svátek, inspice Josef Fryč. Hudbu složil a malý instrumentální soubor řídí Vilém Prokop Mlejnek. Účinkují Josef Červinka, Oldřich Lukeš, Antonín Zíb, Miroslav Šipovič, Eliška Čiklová. Zvuk Zdeněk Škopán.
 • 00:29
  Obrázek skladby
  Čeští cestovatelé II/II (1970)
  Rozhlasové dokumenty zachycující hlas Aloise Musila. Záznamy z let 1933,1934 a 1935 uvádí Václav Šolc.
 • 00:00
  Obrázek skladby
  Čeští cestovatelé I/II (1970)
  Rozhlasové dokumenty zachycující hlas Josefa Kořenského a Jiřího Bauma. Záznamy z let 1930,1932 a 1938 uvádí Václav Šolc.
 • 23:29
  Obrázek skladby
  Cesta kolem světa na gramofonových deskách (4/4)
  Rukopis objevený v rozhlasovém archivu. Rekonstrukce série Čapkových přednášek z roku 1933 s autorovými deskami. Připravil Václav Cibula. Část 4. - závěrečná - Znovu Černá Afrika. Účinkují Radim Vašinka a Pavel Soukup.