pozadí
NabidkaLogo radia.czHledat
Menší hlasitostVětší hlasitostHlasitost

Obrázek Vysílá studio A (2000), Vybrané půlhodiny z cyklu věnovaného dějinám…
Vysílá studio A (2000)
Vybrané půlhodiny z cyklu věnovaného dějinám…

 • 09:37
  Obrázek skladby
  Zpívá Rudolf Cortés (1959-1965)
  Uslyšíte písničky Mám rád, Přiznám se, že se mi líbí, Poutník, Duben, první duben, Tak nevím, Tam u nás, Starý honec krav, Husopaska. Hrají orchestry Kamila Lochmana, Karla Vlacha, Ladislava Bezubky a Instrumentální skupina Jiřího Maláska.
 • 09:19
  Obrázek skladby
  Hraje Orchestr Ladislava Bezubky (1960-1961)
  Uslyšíte písničky Červená aerovka, Blues měděné střechy, Cyklista, Dvě nálady, Buď hodný, Basin Street Blues. Zpívají Jiří Pick a Lubomír Lipský.
 • 08:35
  Obrázek skladby
  Hraje Orchestr Ladislava Bezubky (1959)
  Uslyšíte Směs melodií George Gershwina, Pojďte s námi, Žabí svatba, Topsy, Haló, měsíci! a Kouzelník listonoš. Zpívají Richard Adam a Miroslav Šuba.
 • 08:00
  Obrázek skladby
  Hraje Orchestr Kamila Lochmana (1959-1962)
  Uslyšíte písničky Ťapy ťapy, Rytmus je jak ekrasit, Vzhůru do vesmíru, Tentokrát, Karneval, Mám rád, Tramvaj č. 11, Bodlák samotář, Aprílové rozmary, Květinářka, Nechoď domů. Zpívají Josef Zíma, Rudolf Cortés, Miroslav Kasan a Milan Martin.
 • 06:08
  Obrázek skladby
  Louis Armstrong v Praze (1965)
  Záznam koncertu v Lucerně se vzpomínkami Jiřího Suchého a dobovým rozhovorem, který s Armstrongem natočil rozhlasový hlasatel, zpěvák a jazzový fanda Jaroslav Čmehil. Připravil Tomáš Černý.
 • 05:15
  Obrázek skladby
  Vysílá Studio A (1964)
  Jedno z mála dochovaných vydání měsíčníku nahrávek TOČRu věnované výhradně nově natočeným písničkám z muzikálu Divotvorný hrnec. Režie Jaromír Vašta, průvodní slovo napsal Darek Vostřel, pořadem provází Karel Štědrý. Hovoří Jan Werich, po telefonu z…
 • 04:58
  Obrázek skladby
  Zpívá Karel Štědrý (1962-1969)
  Uslyšíte písničky Mám malý stan, Srdce jste po mně chtěla, Varujte se žárlivosti, zamilovaní, Zpropadené schody, Já mám děvče z Granady. Hraje Orchestr Karla Vlacha, Pražský smyčcový orchestr řídí Harry Macourek, Taneční orchestr Čs. rozhlasu řídí…
 • 04:00
  Obrázek skladby
  Vysílá studio A (2001)
  Vybrané půlhodiny z cyklu věnovaného dějinám populární hudby v Československu od druhé půle padesátých let. Připravili Ladislav Tůma a Vladimár Truc, slovem provází Eduard Hrubeš. Hostem pořadu je Marta Kubišová.
 • 02:04
  Obrázek skladby
  SKOKY DO VESMÍRU - reportáž o výstupu na povrch Měsíce
  Podstatná část živé noční reportáže Jana Petránka a Ivo Budila, která se oproti plánu vysílala celou noc na stanici Československo. Komentují vědci dr. Petr Lála, prof.ing.dr. Rudolf Pešek, dr. Milan Morávek, dr. Jiří Mrázek a další.
 • 01:19
  Obrázek skladby
  SKOKY DO VESMÍRU - reportáž o přistání Orla na Měsíci
  Kompletní záznam živé reportáže Jana Petránka a Ivo Budila o přistání lunárního modulu Orel na povrchu Měsíce. Komentují prof. dr. Rudolf Pešek, dr. Petr Lála, dr. Milan Morávek, Josef Sadil, František Kadavý a další.
 • 00:48
  Obrázek skladby
  SKOKY DO VESMÍRU - beseda o průběhu letu Apolla 11
  Astronauté jsou druhý den na cestě k Měsíci. Jan Petránek a Ivo Budil debatují o průběhu mise Apolla 11 s prof.ing.dr. Rudolfem Peškem, dr. Josefem Dvořákem a dr. Petrem Lálou.
 • 00:46
  Obrázek skladby
  SKOKY DO VESMÍRU - zpráva o startu Apolla 11
  Přímo při startu rakety Saturn V z tehdejšího Kennedyho mysu (dnes mys Canaveral) natáčel svou zpravodajskou reportáž zahraniční zpravodaj v USA Jiří Dienstbier.
 • 00:16
  Obrázek skladby
  SKOKY DO VESMÍRU - reportáž o startu Apolla 11
  Redaktor vědy a technicky Ivo Budil a někdejší zahraniční zpravodaj v Sovětském svazu Jan Petránek reportují o startu Američanů k Měsíci. Spolu s nimi jsou u mikrofonu odborníci prof.ing.dr. Rudolf Pešek a dr. Petr Lála.
 • 00:00
  Obrázek skladby
  SKOKY DO VESMÍRU - beseda před startem Apolla 11
  Záznam besedy z 15. července 1969, kdy se redaktoři Milan Bauman, Ivo Budil, Jan Petránek a dr. Petr Lála setkávají při úvahách o tom, jak asi proběhne let člověka k Měsíci. Zmiňují se také o sovětské sondě Luna 15, o které dnes víme, že měla za…
 • 22:34
  Obrázek skladby
  Záběry z II. mezinárodního jazzového festivalu (1965)
  Sestřih vystoupení Modern Jazz Quartetu. Uslyšíte skladby Summertime, I Love You, Porgy, Bess, You Is My Woman Now, My Man's Is Gone Now, It Ain't Necessarily So, Bess, Oh Where's My Bess?, There Is A Boat That's Leaving Soon For New York, True…
 • 21:37
  Obrázek skladby
  Vysílá studio A (2000)
  Vybrané půlhodiny z cyklu věnovaného dějinám populární hudby v Československu od druhé půle padesátých let. Připravili Ladislav Tůma a Vladimár Truc, slovem provází Eduard Hrubeš. Hosty jsou Ladislav Štaidl, Rostislav Černý a Pavlína Filipovská.
 • 20:52
  Obrázek skladby
  Zpívá Milan Chladil (1960-1969)
  Uslyšíte písničky Šla sama v dešti, Láska na kolech, Až na severní pól, Navěky, Kolotoč, Dívka, jež prodává růže, Bess, teď už jsi navždy má, Až budeš má, Vždyť je léto, Vždyť už jen poprchává, Znám všechny krčmy v Madridu, Já se dnes dopoledne…
 • 20:38
  Obrázek skladby
  Co je trvalka - reportáž z fonotéky (2019)
  Reporážní výprava mezi regály v depozitáři fonotéky Českého rozhlasu. S její vedoucí Janou Kameníkovou objasňujeme, jak se uchovávají jednotlivé kotouče pásků se skladbami a písničkami natočenými před desetiletími. Připravil Tomáš Černý.
 • 20:00
  Obrázek skladby
  Hraje Studio 5 (1958)
  Uslyšíte Rondo pro vibrafon, Chvilka poesie, Domov, Four Brothers, Rondo pro kontrabas, Nights At The Turntable, Bernie's Tune, Prabába mé prabáby, Milá společnost, Nostalgie, Rondo pro bicí nástroje a Fascinating Rhythm. Sólisté Karel Velebný…